© Mello

Výsledky

Screamers - Mad Dogs 4:0 (0:0)(3:0)(1:0)

V dohrávke 4. kola proti Mad Dogsu sme chceli bodovať naplno, veď z doterajších šiestich konfrontácii sme sa tešili z víťazstva vždy len my a to s celkovým skóre 50:15. Zápas poznačilo množstvo vylúčení na oboch stranách, ale keďže Jeník zatiahol rolety, súperovi nestačilo na vsietenie gólu ani deväť pesilových hier, kým nám sa podarilo prekonať obranu súpera štyrikrát...

Hneď v úvodnom striedaní sme súpera totálne zamkli, ale ich brankára sme neohrozili. Následujúce chvíle mali podobný scenár, stále však platilo, že sme tlačili len platonicky, bez výraznejšej šance. Ideálnu príležitosť na otvorenie gólového účtu zápasu sme dostali dvomi presilovými hrami v rade, ale ani tade cesta neviedla. Nakoniec bez gólu sa úvodná tretina aj skončila.

Aj v prostrednej časti sme dostávali ďalšie výhody presilových hier, jednu z nich využil po tvrdej strele Klímek, ktorý sa vrátil do zostavy po niekoľkozápasovej odmlke. Tvrdý meter rozhodcu začal čoraz častejšie zasahovať aj nás. Situáciu 3 na 3 využil dobre Ivan J., ktorý zvyšoval na 2:0 po peknej nahrávke Molnára. To bolo z našej strany na dlhú dobu všetko, keďže sme posledných 8 minút tretiny hrali nonstop oslabení a bránili sa obkľúčeniu súpera. "Šialené psy" však premrhali všetky gólové príležitosti a to najmä zásluhou skvelého Jeníka. Úder pod pás sme súperovi uštedrili počas jeho zle hranej presilovky, keď si Molnár s Klímekom vymenili loptičku a prvý menovaný nemal problém zakončiť samostatný nájazd.

Aj posledné dejstvo sme začali v oslabení, no úspešne sme ho zvládli. A keď v zápätí skóroval Kačala, ktorý odzbrojil brankára hráčov v čiernych dresoch, zlomili sme definitívne odpor súpera. Keďže sa už do konca zápasu až na pár vyložených šancí na oboch stranách, nič výnimočné nestalo, pripísal si Jeník historicky prvé čisté konto Screamersu v prvej lige, ktoré nám zabezpečilo ďalšie dva body v tabuľke...

Góly: Klímek, Ivan J., Molnár, Kačala